Čo vás čaká v najobľúbenejšej destinácii všetkých turistov

Voľný čas

Dovolenková sezóna je v plnom prúde a nie len Slováci sa túžia počas tohto obdobia čo najviac odreagovať od bežných povinností, pracovného zhonu a starostlivosti o domácnosť. Na dovolenke budete mať luxus a vo všetkých smeroch bude o vás predsa postarané, síce krátky čas a za nemalé financie, no za ten pocit to naozaj stojí.
Ak sa vám nechce cestovať na iný kontinent, môžete si vybrať dovolenku aj priamo v Európe.

Čo vás čaká v najobľúbenejšej destinácii všetkých turistov
Čo vás čaká v najobľúbenejšej destinácii všetkých turistov (Zdroj: PR)

Aj tu je niekoľko možností na spoznávanie nádherných ostrovov s okúzľujúcimi plážami, romantickou atmosférou, nádhernou prírodou a historickými pamiatkami. Ponúkneme vám dva ostrovy, ktoré sú turistami vo veľkej miere navštevované. Samozrejme, že aj tu sa vám zíde rýchlejšia preprava lietadlom, no stále budete takmer „ako doma.“

Sardínia

Dovolenkové sídlo Sardínie sa radí medzi druhý najväčší taliansky ostrov, ktorý je orámovaný krásnymi plážami s bielym pieskom, čo sa v mnohých prípadoch vidí len na obrázkoch katalógov cestovných kancelárií. Krásnu scenériu tu dotvárajú hory posiate olivovníkmi, v ktorých závetrí si už dlhé roky svoje miesto nachádzajú „rozprávkové“ dedinky.
Okrem honosného letoviska Costa Smeralda si môžete na Sardínii vybrať samozrejme aj z množstva ďalších oblastí, ktorých krása nie je o nič menšia. Napríklad nadšenci lodných plavieb môžu zakotviť aj v Santa Teresa di Gallura.

Tenerife v Španielsku

Najväčší zo španielskych Kanárskych ostrovov, ktorý obmýva Atlantický oceán a má oveľa bližšie k pobrežiu Afriky ako k Európe, čo je už trochu viac vzdialená oblasť. Za pozornosť stojí najvyšší vrch celého Španielska, ktorý nájdete práve tu na hore Tenerife Pico de Teide (3718 m). Jej vek sa odhaduje na 600 tisíc rokov.

Ani počasie nie je tak klasické, ako by ste si možno mysleli. Na južnej strane ostrova neprší aj niekoľko rokov, zatiaľ čo na severe sú zrážky pravidelné. Spôsobené je to polohou sopky, ktorá zapríčiňuje vznik tohto dvojitého podnebia, tým, že zrážkové mraky smerujúce na juh veľmi dobre zachytáva.

Príjemná celoročná teplota môže byť dôvodom na výber last minute dovolenky, ktorá ani v zime neklesá pod 20 °C. Aj vďaka tomu dostal tento ostrov a dovolenková destinácia špeciálne pomenovanie „miestom večnej jari.“

Zdroj: PR