Kedy a kde nájdem konečne toho pravého?

Sex a vzťahy

Otázka, ktorú si denne kladie niekoľko žien, ktoré sú stále single. V porovnaní so 70. rokmi je dnes uzatvorených manželstiev síce menej, ale množstvo sobášov sa začína z roka na rok zvyšovať. Štatistické údaje z toho minulého to určite potvrdzujú.

Kedy a kde nájdem konečne toho pravého?
Kedy a kde nájdem konečne toho pravého? (Foto: mysmemuzi.sk)

Slobodných mužov v dospelom veku do 25 rokov je takmer 95 % a v prípade žien, teda slečien, je to niečo cez 90 %. Logicky tieto percentá v závislosti od vyššieho veku klesajú. Prečo je to ale tak, že mladí ľudia nemajú chuť vstúpiť do zväzku manželského? Dôvodov je naozaj niekoľko a výsledkom je, že sa neustále snažíte prísť na to, kde sa dá seriózne zoznámiť?

Čo ovplyvňuje spôsob nášho zoznamovania?

V súčasnej dobe sa hľadá dobrý partner do života naozaj veľmi ťažko. V prvom rade je to spôsobené rodinou, v ktorej konkrétna osoba vyrastá. Či chceme alebo nie, prenášame v sebe gény a vrodené vlastnosti, ktoré sme získali od rodičov. Podobne je to aj s modelom rodiny, v ktorej vyrastáme. Aj tieto prvky nás ovplyvňujú tak, že si na základe nich vytvárame určité predstavy o našom vlastnom živote a vzťahu.

Tiež je to okolie a jeho podmienky, naši rodičia sa zoznamovali úplne inak a žili v inej spoločnosti. Vy ste sa so svojím partnerom možno spoznali cez zoznamku, veď prečo nie. Využiť dostupné možnosti môže každý jeden z nás. A dokonca je to podľa štatistík aj prospešné, pretože v posledných rokoch sa až 19 % žien, ktoré uzatvorili manželstvo, zoznámili so svojím partnerom práve na online zoznamke.

Rozdielny vek partnerov

Niekto tvrdí, že vek je len číslo. Iní si zasa myslia, že príliš veľké rozdiely sú dôvodom na problémy vo vzťahoch. Podľa dostupných záznamov sa ale páry v približne rovnakom veku vedia počas dlhodobého vzťahu na niektorých veciach lepšie zhodnúť a riešiť komplikované otázky. Odporúčaný vekový rozdiel ale psychológovia odhadujú na maximálne 6 rokov.

Vyššie rozdiely sa v začiatkoch strácajú, no v priebehu času to začína vo vzťahu vo väčšej miere škrípať.

Ideálny vzťah neexistuje a páry, ktoré sa ním môžu pochváliť, vedia, že svoje súkromie majú nechať za dverami svojho domu a naučiť sa vzájomnej tolerancií a pochopeniu. Vyskúšajte to aj vy.

Text: PR