Numerologický, astrologický či denný horoskop: Viete ako sa tvoria?

Tipy a rady

Horoskopy sú predpoveďou konkrétneho časového úseku pre istú skupinu ľudí, prípadne jednotlivcov. Vo väčšine prípadov ide o astrologické predpovede, ktoré sa odvodzujú od zoskupenia planét v danom čase. Zvyčajne je to určené pre dvanásť znamení slnečného horoskopu. Horoskopy sa však tvoria aj z iných techník, napríklad pomocou tarotových kariet.

Numerologický, astrologický či denný horoskop: Viete ako sa tvoria?
Numerologický, astrologický či denný horoskop: Viete ako sa tvoria? (Foto: PR)

Numerologický horoskop

Dátum narodenia a meno danej osoby sa používa pri numerologickom horoskope. Meno z toho dôvodu, že v rámci numerológie sa dajú aj písmena nahradiť číslami. Všetky základné čísla so sebou nesú isté vlastnosti a zároveň sú medzi jednotlivými číslami aj isté vzťahy. Podľa nich sa dá potom riadiť aj pri vypočítavaní horoskopu.

Astrologický horoskop

V prípade astrologického horoskopu sa používa dátum narodenia vybranej osoby, ako aj presnej hodiny, minúty či sekundy narodenia a tiež presných súradníc miesta narodenia. Iné výklady horoskopov, ako je napríklad tarotový horoskop, sa používajú na zamyslenie sa nad problematikou, ktorej sa daná karta dotýka.

Denný horoskop

Denný horoskop v sebe ukrýva predpoveď na vybraný deň, pričom do úvahy sa berie postavenie Mesiaca voči slnečným znameniam. Keďže sa mesiac pohybuje dosť rýchlo, cez jednotlivé znamenie prejde približne za dva a pol dňa. Mesiac výrazne vplýva na cítenie, náladu i emócie ľudí. Na každé znamenie však má iný vplyv, preto aj denný horoskop je pre každé znamenie iný.

Aj laickým pohľadom je jasné, že jeden denný horoskop nemôže platiť rovnako pre všetkých baranov, býkov a podobne. Stačí len vziať do úvahy dvanásť znamení zverokruhu, pričom každé z nich je rozdelené na menšie dieliky. Najviac pravdepodobný je preto horoskop vypočítaný priamo na mieru. Denný horoskop v časopisoch či na internete je určený predovšetkým na pobavenie čitateľa.

Text: PR