Potrebuje váš partner pomoc? Tieto informácie vám poslúžia

Sex a vzťahy

Sexuálne problémy sa týkajú veľkého počtu mužov aj žien. Celkovo sa to potom odráža na vzťahu a psychike, ktorej výsledkom môže byť aj rozchod. Je dôležité poznať svojho partnera aj po sexuálnej stránke a venovať mu náležitú pozornosť. Možno aj váš záujem mu pomôže sa ľahšie vysporiadať s aktuálnou situáciou. Začnite však tým, že si zadefinujete všetky možné príčiny neúspechu v posteli.

Potrebuje váš partner pomoc? Tieto informácie vám poslúžia
Potrebuje váš partner pomoc? Tieto informácie vám poslúžia

Menej aktívnych mužov pribúda
V posledných rokoch sa v ordinácii stále častejšie stretávame s dvojicami, kde začína byť sexuálne menej aktívny muž. Ak jeho sexuálna dysfunkcia vyplýva zo zdravotných ťažkostí, nie je väčšinou tak ťažké mu pomôcť. Moderná medicína ponúka pomerne účinné riešenia mužských sexuálnych porúch, či už sa jedná o poruchy erekcie, malého penisu, alebo o hormonálne problémy, ktoré vyvolávajú zníženú sexuálnu túžbu, vždy je prostriedok, ktorý to dokáže zlepšiť.

Peyronieho choroba
Dokonca aj pri vzniku Peyronieho choroby sa dá nájsť účinný spôsob, ako sa s ňou vysporiadať. Je to ochorenie zakriveného penisu, ktoré postihuje 4 až 9 % mužskej populácie. Riziko sa zvyšuje s rastúcim vekom, ale v ojedinelých prípadoch sa môže objaviť aj u mladších mužov. Tento stav sa nemá podceňovať, pretože môže viesť až k vzniku zúženia penisu a strate erekcie.

Aj tu je možnosť prevencie
Pri väčšine sexuálnych problémov býva oveľa lepšie im predísť, ako ich pracne prekonávať s pomocou zdĺhavej terapie. To ale predpokladá jednu vec. Prísť za odborníkom hneď, ako sa ťažkosti Andropenisu objavia. V hre môže byť totiž oveľa viac, ako si dvojica spočiatku uvedomuje. Keď to neklape v posteli, prestane to väčšinou klapať aj v ďalších oblastiach vzájomného spolužitia. Ak sa chcete tomu vyvarovať, zájdite tam spoločne.

Text a foto: PR