Smiech je liek. Doprajte si ho čo najviac

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Smiech redukuje stres, upravuje cholesterol, zvyšuje efektívnu cirkuláciu krvi a kyslíka, posilňuje imunitu. Z negatívnych situácií, v ktorých sa ocitnete, vyťažte to najlepšie. To môžete v každej situácii aj vy, nemusíte čakať na svoje okolie.

Smiech je liek. Doprajte si ho čo najviac
Smiech je liek. Doprajte si ho čo najviac

Čakáte v dopravnej špičke, všetci vodiči okolo sú nervózni a chcú sa rýchlo dostať do cieľa cesty. Vy namiesto toho, aby ste sa pridali k negatívnej väčšine, pomyslite si na všetko dobré, čo vás dnes alebo v živote za posledné dni postretlo. Jedna dopravná zápcha predsa nepokazí celý deň! Uťahujte si zo seba a neberte sa až tak vážne. Ľudia okolo vás začnú mať radi za špecifický humor, reálny pohľad na vec a svoju osobu. Ľudia typu „chamtivý starý pán,“ nezískajú sympatie iných, už len za svoj skeptický a odradzujúci pohľad na vec.

Buďte otvorení novým možnostiam, dovoľte životu, aby vám ukázal svoju lepšiu stránku. Ako sme prezradili už v úvode, smiech redukuje stres, upravuje cholesterol, zvyšuje efektívnu cirkuláciu krvi a kyslíka, posilňuje imunitu. Doprajte si ho preto čo najviac!