Zamilujte si najkrajší diamantový moment

Móda

Symbolika prsteňa sa zachovala dodnes. V časoch dávnych sa síce nezdobil človek tak dokonale spracovaným šperkom, ale určité náznaky estetického cítenia tam jednoznačne boli. Dôležité ale je, že symbol zväzku v podobe prsteňa je dnes spoločným rozhodnutí medzi mužom a ženou.

Zamilujte si najkrajší diamantový moment
Zamilujte si najkrajší diamantový moment (Foto: ardiama.sk)

Najvzácnejší kameň

Zásnubným prsteňom sa takéto uzatvorenie dohody potvrdzuje aj dnes. Výhodu máte v tom, že si na tento účel dnes môžete vybrať diamantové prstene aj vy a nemusí vás to stáť celý majetok. V minulosti to do úvahy neprichádzalo. Až v roku 1870, kedy sa baníci zaslúžili o jeho ťaženie vo väčšom množstve. No už v roku 1477 daroval arcivojvoda Maximilián z Rakúska diamantový prsteň Márii z Burgundska.

Vedel ste?

Pred tisíckami rokov Gréci a Rimania verili, že žila od štvrtého prsta v ľavej ruke smeruje priamo do srdca. Nosením prsteňa s diamantom na tomto prste sa verilo, že vám to pomôže v udržaní lásky, nakoľko sa aj táto žila tak označovala. Hoci sa to ukázalo ako nepravdivé, tradícia sa zachovala až dodnes.

Kvapka rosy

Názov “ diamant “ pochádza z gréckeho slova “ Adamao „, čo znamená neprekonateľný a naznačuje večnosť lásky. Od starovekého Grécka, boli diamanty a diamantové šperky tradičným symbolom lásky a hovorilo sa, že sú to tvrdé kvapky rosy, trosky z hviezd alebo kryštalizovaný blesk. V podobe pekných diamantových náušníc sa jeden z týchto symbolov môže stať aj súčasťou vášho života.

Kus uhlia

Vedeli ste, že v podstate je diamant kúskom uhlia?
Uhlík je hlavný chemický prvok, ktorý tvorí diamant. V skutočnosti ide o aktívne uhlie, ktoré sa formovalo pri obrovskej teplote a tlaku.
Zatiaľ čo štruktúra klasického grafitu je vyrobená z dosiek, štruktúra diamantu je vyrobená z atómov, ktoré sú navzájom prepojené do troch smerov.

Text: PR