Podnikanie nie je len výsada mužov

Voľný čas

Povaha pre neľútostné podnikateľské prostredie si vyžaduje niekedy naozaj poriadnu dávku energie a odvahy. „Široké lakte a výborná komunikácia. To by malo charakterizovať nejedného manažéra a majiteľa podniku. U mužov sa tieto vlastnosti zdajú byť prirodzené a pridaná hodnota asertivity im k tomu všetkému otvára brány sveta. Ani ženy však nie sú v ničom ukrátené a niekedy dokážu byť dokonca produktívnejšie ako opačné pohlavie.

Podnikanie nie je len výsada mužov
Podnikanie nie je len výsada mužov

Preukázateľné zistenia
U žien sa predpokladá, že majú vlastnosti, ktoré ich rovnako ako mužov predurčujú pre vlastné založenie spoločnosti. Jednou zo základných výhod, ktorými disponujú je, že dokážu zvládať veľmi veľa vecí naraz. Ich mozgové hemisféry sú vybavené dokonalou harmóniou. Prepojenie ľavej a pravej hemisféry v prednej časti mozgu, cerberum, im umožňuje lepšie integrovať analytické a sekvenčné procesy.

V podnikaní je pre analytické schopnosti miesta naozaj dosť, preto je nepochybne dokázané, že aj ženy sa vedia v tomto biznise veľmi dobre uplatniť. Virtuálne sídlo firmy, ich odľahčí od nemalej administratívy a v prípade potreby nestrácajú prehľad o dôležitých veciach. Veľmi dobre, ba priam brilantne riešia problémy v skupinách a so spomínanou základnou výhodou je to veľký benefit práve pre túto sféru.

Má vlastnosti dokonalého manažéra
V pracovnom procese je veľké riziko vzniku stresu. U žien sa predpokladá, že ho zvládajú veľmi dobre. Aj komunikácia je ich silnou stránkou a v neposlednej rade sa k tomu môže priradiť aj zodpovednosť. To, že majú viac predností pre dobré hospodárenie vedia asi viacerí. Ich pamäť je obrovská tiež a myslia aj na ten najmenší detail. Toto sú presne všetky potrebné vlastnosti dokonalého manažéra. Presvedčte sa teda sami. Je podľa vás žena schopnejšia zvládať náročné podmienky podnikania?

Text a foto: PR