Prírodné a zdravé líčenie – nový trend šetrný k vašej pokožke

Tipy a rady

Prirodzené líčenie je dnes natoľko in, že ho používajú aj tie najväčšie hviezdy. Je to však nielen trend, ale aj ekologický koncept, ktorý prispieva k udržateľnému životnému štýlu. Poďme sa teda pozrieť na prírodné mejkapy a líčidlá, ktoré si vaša pleť určite zamiluje!

Prírodné a zdravé líčenie - nový trend šetrný k vašej pokožke
(zdroj: unsplash.com)

Do zdravia pleti sa oplatí investovať

Nalíčiť sa tak, aby to nebolo prehnané, ale aby ste zároveň zvýraznili vašu prirodzenú krásu, nie je také jednoduché, ako sa môže zdať. Zvykli sme si na tvár nanášať parabény a sulfáty, ktoré s nami robia to, že v štyridsiatich rokoch máme pleť ako zosušené slivky. Istá štúdia zistila, že na celé telo si takýchto škodlivých látok nanesieme v priebehu roka až štyri kilá. Samozrejme, značky, ktoré ponúkajú kozmetiku bez škodlivých látok, sú o niečo drahšie, než tie bežné z drogérie. Stojí však za to priplatiť si. A ak by ste chceli aspoň trochu ušetriť, odporúčame pozrieť sa na https://www.kuponyzdarma.sk/, kde nájdete zľavy aj na zdravú a prírodnú kozmetiku. Prírodnú kozmetiku si viete vygoogliť a v súčasnosti už existuje množstvo internetových stránok, kde vám poradia, čo sa hodí na akú pokožku. O prírodnej kozmetike by ste určite mali začať uvažovať aj v prípade, že máte citlivú pokožku alebo ekzém, prípadne iné kožné problémy.

Čítajte etikety so zložením

Veľmi dôležitá je pri všetkých typoch pleti hydratácia. Môžete si kúpiť desiatky hydratačných krémov alebo pleťových vôd, ktoré vám pleť vo výsledku ešte viac vysušia – alebo siahnuť po veľmi jednoduchom prírodnom riešení s názvom kokosový olej. Nájdete ho takmer v každej lepšej drogérii aj obchodoch so zdravou výživou a použiť ho môžete tiež takmer na čokoľvek, od odličovania až po masku na vlasy. Hľadanie tej správnej kozmetiky by malo pozostávať z kontroly jej zložiek. Ak prípravok, ktorý sa chystáte kúpiť, obsahuje parabény, sírany, umelé vône a farbivá, prírodný určite nebude. Nevhodná kozmetika často využíva aj testovanie na zvieratách, preto môže byť pre vás smerodajné tiež označenie “cruelty free”. Prírodné a organické kozmetické výrobky certifikujú organizácie ako Ecocert, COSMOS a USDA Organic, takže produkty s ich certifikátom sú určite bezpečné a prírodné.

Základné pravidlá akéhokoľvek líčenia

Samozrejme, aj pri výbere správneho odtieňa prírodného mejkapu môžete šliapnuť vedľa. Stále platia rovnaké pravidlá: nikdy ho neskúšajte na ruke, ale najlepšie je to urobiť na rozhraní krku a tváre na línii spodnej čeľusti. Tiež to nikdy nerobte pod umelým svetlom v obchode, pretože pod ním vyzerá každý odtieň jasnejšie. Kontúrovanie tiež nemôžete robiť celoplošne, hoci sa to tak prezentuje. Kontúrujte len tie časti tváre, ktoré považujete za nedostatky a nechcete na ne pútať pozornosť. Kontúry vždy dobre rozmažte, aby sa spojili s mejkapom. Oči by ste zasa mali líčiť podľa ich tvaru, veľkosti a vzdialenosti od seba. Pozor aj na správne nanesenie linky – žiadna by nemala striktne končiť vo vonkajšom kútiku súčasne s viečkom, ale až v predĺžení hore. Čím hrubšie čiary nakreslíte, tým budete vyzerať prísnejšie a oči sa vám opticky zmenšia. Na kozmetiku, ktorú môžete na prirodzené a zdravé nalíčenie využiť, využite Dr. Max zľavový kupón a ušetríte. Rovnako tak pre váš nákup kvalitnej a prírodnej kozmetiky môže byť užitočná aj Notino zľava.