Starostlivosť o pleť po 40 – základom je kvalitná kozmetika a hydratácia

Móda, Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Už v 25. roku života sa nám začnú tvoriť prvé vrásky kvôli tomu, že sa tvorí v tele menej kolagénu. Rovnako sa pokožka viac dehydratuje a preto by ste mali vo svojej starostlivosti o pleť zabrať. No a čím vyšší vek máte, tým viac treba pokožku hydratovať. Aj 40. rok života je zlomový, pretože sa starnutie prejavuje už v plnej sile. Ako starnutie pleti spomaliť a dať jej presne to, čo potrebuje?

Starostlivosť o pleť po 40 – základom je kvalitná kozmetika a hydratácia (Foto: pixabay.com)

Vitamíny a výživové doplnky

Okrem starostlivosti o pleť vám môže pomôcť aj starostlivosť z vnútra. No a to môžete dosiahnuť nie len vyváženou stravou, ale aj vitamínovými doplnkami, ktoré bežne zoženiete v lekárni. Samozrejme, vždy je lepšie čerpať vitamíny zo stravy, no nedá sa obsiahnuť úplne všetky druhy, takže presne na to sú tu potom doplnky stravy.

Prvý je vitamín D, ktorý prispieva k vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu. Je aj vedecky dokázané, že vitamín D má účinky voči starnutiu a dokáže ho spomaliť. Ďalšími potrebnými minerálmi sú vápnik a horčík. Tie majú pozitívny vplyv na svaly aj kĺby. Koenzým Q10 sa nachádza vo všetkých bunkách a ovplyvňuje ich starnutie, aj preto ho tak často používajú kozmetické firmy vo svojich produktoch. Posledný doplnok stravy, ktorý vám určite odporúčame je rybí olej. Pomáha telu z vnútra, no vo veľkej miere aj z vonku, pretože zachováva pokožku mladšiu.

Špeciálna starostlivosť o pleť

A teraz už konkrétne o tej vonkajšej starostlivosti o pleť – krémoch, sérach, odličovačoch a maskách. Čo sa týka odličovačov, tak po 40 -tke siahajte po tých, ktoré sú založené na olejovej báze a pokožku hydratujú. Vyhýbajte sa produktom s alkoholom, pretože ten má presne opačný účinok. Séra používajte hlavne s kyselinou hyalurónovou alebo práve koenzýmom Q10. Mali by byť hydratačné a niektoré sú presne vyvinuté pre vekovú kategóriu 40+. Čo sa týka krémov a masiek, tu sa nebojte investovať, pretože hlavne tie budú pracovať proti vráskam a ostatným prejavom starnutia.