Rýchlo mastiace sa vlasy – užitočné rady a tipy, ako ich umývať menej často

Móda, Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Vlasy sú korunou krásy každej ženy. A každá žena by sa mala vedieť o svoje vlasy správne starať. Celková starostlivosť záleží od toho, aký typ vlasov máte. Či sú mastné, suché, poškodené, dlhé alebo krátke, farbené alebo nefarbené. Veľa žien má problém s tým, že sa im vlasy rýchlo mastia a musia si ich často umývať, čo k ich zdraviu nepridáva. Ako sa správne starať o mastné vlasy a ako zabrániť rýchlemu masteniu?

Rýchlo mastiace sa vlasy – užitočné rady a tipy, ako ich umývať menej často (Foto: unsplash.com)

Starostlivosť o mastné vlasy

Tá je kľúčová v prípade, že sa chcete zbaviť rýchlo mastiacich sa vlasov. Treba mať na pamäti, že mastenie vlasov je prirodzené a našim vlasom to pomáha. Hlavnú úlohu pri tomto zohráva mazová žľaza, ktorá oleje na pokožku hlavy uvoľňuje. Jej nadmerná produkcia má za následok rýchlo mastiace vlasy. Vlasy je najlepšie umývať pravidelne, no nie každý deň.

Čo sa týka voľby šampónu, tak hľadajte určený pre mastné vlasy. Zloženie by malo byť čo najviac prírodné, bez chemikálií. Vo vašej starostlivosti nemôže chýbať ani kondicionér. Tu množstvo ľudí robí chybu, že si ho nanáša až príliš vysoko a z toho sa im mastia korienky vlasov. Kondicionér patrí len do dĺžok vlasov.

Ako sa zbaviť rýchleho mastenia vlasov

Vlasy nemôžete umývať každý deň a ak ich máte veľmi mastné, tak to môže byť pre vás problém. To sa dá vyriešiť používaním suchého šampónu alebo lacnejšej náhrady – detského púdra. Jednoducho ho nanesiete ku korienkom vlasov a vstrebe do seba mastnotu. Vydržíte tak dlhšie s neumytými vlasmi a zníži sa aj produkcia olejov z mazovej žľazy. Z domácich receptov odporúčame použitie citrónovej šťavy alebo jablkového octu, ktoré obsahujú kyseliny ovplyvňujúce hladinu pH pokožky hlavy a tým pádom aj produkciu maziva.