Ako sa správne starať o nechty? Vďaka týmto tipom budú pevné a zdravé

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Lámavé a mäkké nechty môžu byť dedičné, no mnoho žien trápia aj vtedy, ak majú nedostatok vitamínov a minerálov, prípadne ak zhodili gélové nechty. Príčin môže byť viacero, no každá z nás chce mať určite pekné a dlhé nechty prirodzene. Staráte sa o svoje nechty pravidelne alebo vaša starostlivosť začína a končí len pri lakovaní? V tomto článku vám dáme tipy na starostlivosť o nechty, vďaka ktorej vám budú rásť a zároveň budú pôsobiť upravene aj bez laku či gélu.

Ako sa správne starať o nechty? Vďaka týmto tipom budú pevné a zdravé
Ako sa správne starať o nechty? Vďaka týmto tipom budú pevné a zdravé (Foto: unsplash.com)

Starostlivosť hlavne z vnútra

Na to, aby ste mali zdravé nechty nevplýva len starostlivosť z vonku, ale aj z vnútra, čiže faktorom je aj pestrá strava. Pre vaše nechty sú spomedzi všetkých vitamínov a minerálov najdôležitejšie zinok, aminokyseliny a biotín. Preto je dobré zamerať sa na príjem potravín, ktoré tieto látky obsahujú. Ak ale nemáte v jedálničku takéto potraviny, tak sa dá zinok, aminokyseliny aj biotín dopĺňať vo forme doplnkov výživy. Rovnako si viete zaobstarať aj doplnky výživy špeciálne určené pre rast vlasov, spevnenie nechtov a zlepšenie kvality pokožky, no viac vám odporúčame prijímať vitamíny a minerály prirodzenou formou – zo stravy.

Domáca manikúra

Ako si spraviť domácu manikúru? Starostlivosť o nechty môžete začať pravidelnými zábalmi z olivového oleja. Stačí zohriať olej v miske a nechty si tam na 10 minút namočiť. Domáca manikúra začína tým, že si upravíte pilníkom tvar nechtov. Aby ste mali nechty čo najpevnejšie, tak odporúčame zaobstarať si špeciálny lak na spevnenie nechtov. Na prvý pohľad vyzerá ako obyčajný, priesvitný lak na nechty, no obsahuje špeciálne zložky, ktoré nechty spevňujú. Lakovanie nechtov je dobré aj vtedy, ak ich chcete ochrániť pred lámaním. Na to, aby vám lak na nechtoch dlhšie vydržal môžete použiť ocot. Nechty pred nanesením laku potriete octom a potom, keď vyschne môžete pokračovať v domácej manikúre.