Krémovanie celého tela – prečo a ako na to?

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

O pleť sa staráme asi všetky. Čistíme si ju, tónujeme a na záver nakrémujeme. Prečo sa takto nestaráme aj o pokožku na tele? Výskumy potvrdzujú, že hydratácia pokožky nás ochráni pred srdcovo-cievnymi chorobami, cukrovkou či Alzheimerom. Aké sú ďalšie dôvody, prečo si začať krémovať pokožku na tele a aký krém je najlepšie používať? To všetko sa dočítate v článku.

Krémovanie celého tela – prečo a ako na to? (Foto: unsplash.com)

Spojenie s ďalšími orgánmi

Možno sa to ani nezdá, no koža je naozaj prepojená so všetkými našimi orgánmi. Dostávajú sa k nim tie dobré látky, ktoré na kožu dávame, no aj tie nebezpečné, napríklad chemikálie nachádzajúce sa v čistiacich prostriedkoch, krémoch alebo ovzduší. Ako sme spomínali už v úvode, tak koža súvisí so zdravotným stavom orgánom. Snažte sa preto svoju pokožku chrániť, neustále ju krémujte a používajte krémy s prírodným zložením. Ideálne je telo krémovať hneď po sprche, kedy býva koža vysušenejšia a vďaka tomu sa do nej vsiakne viac vody a živín.

Prevencia do budúcnosti

Vo vyššom veku sa pri nesprávnej starostlivosti môžete stretnúť s kožnými problémami, akými sú suchá koža, svrbenie pokožky, zvýšená hladina cytokínov, zápalových proteínov, ktoré sú významné pri ochrane tela a sile imunity. Koža vekom stráca kolagén a hydratáciu, takže lepšie do nej prenikajú patogény, ktoré spôsobujú zdravotné problémy. Keď je suchá, tak sa tvoria drobné trhlinky, strie a problémom bývajú aj suché miesta. Ideálnym riešením je prevencia, s ktorou treba začať už v mladom veku.