Cukrová pasta – najjednoduchší spôsob depilácie a vyrobíte si ju aj doma!

Móda, Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Poznáte to – oholíte si chĺpky na nohách, v podpazuší alebo na iných častiach tela a už o deň či dva sú tam síce oveľa menšie, no znova. Praktizovať bolestivú depiláciu strojčekom sa vám pravdepodobne nechce no a holenie žiletkou päťkrát do týždňa tiež nie je žiadna zábava. Ak ste sa aj vy rozhodli zasiahnuť, vyskúšajte na odstraňovanie nežiaducich chĺpkov práve cukrovú pastu. Aké sú jej najväčšie výhody a ako si ju môžete vyrobiť doma? 

Cukrová pasta – najjednoduchší spôsob depilácie a vyrobíte si ju aj doma! (Foto: pixabay.com)

Prečo sa depilovať cukrovou pastou?

Cukrová pasta je veľmi šetrná k pokožke, preto sa nemusíte báť používať ju na citlivejšie miesta a aj na časti tela, kde sa vám to môže zdať nebezpečné alebo príliš bolestivé. Čiže sa nemusíte báť používať ju v oblasti bikín, pod pazuchami a na tvár. Čo je asi najväčšou výhodou tejto metódy odstraňovania chĺpkov, hladká pokožka vám vydrží až 5 týždňov, samozrejme, u niekoho to môže byť kratšie a u niekoho zas dlhšie. A ak si budete robiť depiláciu s cukrovou pastou pravidelne, chĺpky budú čoraz slabšie a bude ich menej.

Ako si vyrobiť cukrovú pastu doma?

Ak sa vám nechce míňať peniaze na cukrové pasty od rôznych značiek, môžete si vyrobiť cukrovú pastu aj sami doma, a to s minimálnymi nákladmi. Na prípravu cukrovej pasty budete potrebovať len 500 g kryštálového cukru, 50 ml vytlačenej citrónovej šťavy, 50 ml vody a nádobu, v ktorej  budete pastu skladovať, ideálna je práve pohár na zaváranie. 

Všetko potrebné nájdete aj online. Pri nákupe cez internet nezabúdajte na zľavy, ako sú rôzne kupóny a zľavové kódy. Tisíce platných ich nájdete na stránkach http://www.zlavove.sk/, ako napríklad zľavové kódy NOTINO a mnohé ďalšie. Stačí si vybrať zľavu a ušetriť môžete aj desiatky eur.

Postup je tiež veľmi jednoduchý. Do pripraveného hrnčeka dáte všetky suroviny a varíte ich dovtedy, pokým zmes nechytí karamelovú farbu. Mal by sa rozpustiť všetok cukor a zmes by mala byť číra. Nechajte to vrieť aspoň 5 minút. Potom to už len stačí vypnúť a pastu preliať do prichystanej nádoby. Keď vychladne, pasta by mala mať konzistenciu ako med. Pred najbližším použitím je potrebné pastu rozohriať, pretože po čase stvrdne. Stačí, ak ju ohrejete vo vodnom kúpeli alebo mikrovlnke na 30 sekúnd.

Ak experimentovanie nie je pre vás, môžete zvoliť ľahšiu cestu. Bude to epilátor alebo depilátor? V článku na nákupnej poradni https://www.nakupnaporadna.sk/ako-vybrat-epilator/ v tom majú jasno a čo ty?