Vitamíny, ktoré posilnia vašu imunitu pred jesennou chrípkou

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Asi každý z nás má také to obdobie v roku, kedy býva presne každý rok chorý. Väčšinou to býva v tých prechodných obdobiach – na jar a na jeseň. Keď už sú všetci okolo nás chorí, je veľmi ťažká ochrana pred chrípkou. No ak sa budete správne stravovať a denne jesť správne doplnky výživy, vaše telo si s vírusmi a baktériami jednoduchšie poradí. Ktoré vitamíny by ste teda mali začať jesť na jeseň proti chrípke?  Pri online nákupe nezabúdajte na obľúbený Dr Max zľavový kupón so zľavou navyše.

Vitamíny, ktoré posilnia vašu imunitu pred jesennou chrípkou
Vitamíny, ktoré posilnia vašu imunitu pred jesennou chrípkou (Foto: pixabay.com)

Vitamíny, ktoré naštartujú imunitu

Vitamínov, ktoré vedia naštartovať a posilniť váš imunitný systém je viacero, no najlepšie z nich si dnes predstavíme. Prvý z týchto vitamínov je vitamín A. Je tiež známy pod názvom kyselina retinolová. Je to najviac kľúčový vitamín, čo sa týka imunity. Vyživuje hlavne imunitný systém črevnej sliznice, no taktiež chráni naše bunky v boji s voľnými radikálmi a zohráva dôležitú úlohu v imunitných procesoch. Tento vitamín môžete brať aj ako doplnok výživy, no nájdete ho tiež v pečeni, rybách, syroch, masle, mlieku a žĺtku.  Ak potrebujete doplniť vitamíny, nákupná poradňa radí, ako vybrať najlepší multivitamín práve pre vás!

Ďalším z vitamínov je vitamín B3 alebo niacín. Tento vitamín pomáha zlepšovať imunitné markery a vyrába protilátky proti škodlivým baktériám a vírusom. Tento vitamín tiež zlepšuje stav pleti a používa sa ako protilátka pri alergiách. Nachádza sa v kuracom mäse, listovej zelenine, pečive a rybách. 

No a posledným, asi najznámejším vitamínom proti jesennej chrípke je vitamín C. Kyselina askorbová je významný antioxidant a napomáha tiež k správnej tvorbe kolagénu. Je to jedna z najdôležitejších detoxikačných a antioxidačných látok v našom organizme. Vitamín C posilňuje imunitu tak, že uľahčuje naše vrodené funkcie imunitného systému. Nájdete ho v citrusových plodoch a množstve druhov zeleniny.