Jesenný šatník – čo by vám v ňom nemalo chýbať?

Móda, Tipy a rady, Voľný čas

Jeseň sa už nezadržateľne blíži, počasie sa postupne ochladzuje a do konca prázdnin nám zostáva pár týždňov. Preto sa naskytá otázka: je váš šatník pripravený na zmenu počasia a príchod jesene? Ak ste si na túto otázku povedali, že nie, tento článok je práve pre vás! No ak ste si odpovedali áno, taktiež sa môžete inšpirovať. Ktoré zo základných kúskov by ste si naozaj mali na jeseň zaobstarať? 

Jesenný šatník – čo by vám v ňom nemalo chýbať?
Jesenný šatník – čo by vám v ňom nemalo chýbať? (Foto: unsplash.com)

Svetre a kabáty

Aj keď sa môže zdať, že kabáty skôr patria do zimného obdobia, tenšie kabáty a trenčkoty určite využijete aj na jeseň. Pôsobia veľmi elegantne a jednoducho ich skombinujete takmer so všetkým. Dobrá rada pre ženy, tieto kúsky dámskeho oblečenia je najlepšie kupovať v neutrálnych farbách (bielej, čiernej alebo krémovej). Dokážete ich zladiť so sukňami aj džínsami, no a využijete ich hlavne v tých chladnejších dňoch. Čo sa týka svetrov, najideálnejšie sú so zapínaním na gombíky alebo také, ktoré sa zaväzujú. Je to také niečo ako kabát, ale nie až tak hrubé a tak formálne.

Jesenné doplnky a topánky

Čo sa týka topánok, tak vedľa nešliapnete pri nízkych čižmách, lodičkách a teniskách. Momentálne je móda naozaj veľmi rôznorodá a platí heslo, že čím farebnejšie a šialenejšie, tým lepšie. Vyberajte si obuv hlavne pohodlnú, niečím zaujímavú, ale zároveň nezabúdajte aj na jednoduchosť a praktickosť. Pri topánkach sa určite oplatí investovať do drahších kúskov, takže si skúste do jesenného šatníka zaobstarať napríklad jedny značkové tenisky, kožené čierne lodičky a členkové čižmy na podpätku. Pri doplnkoch sú trendom pokrývky hlavy, hlavne šiltovky a baretky. No a ak sa pritrafí babie leto, tak vytiahnite aj vaše štýlové slnečné okuliare.