Ako nenosiť legíny? Nerobte tieto chyby!

Móda

Legíny sú pohodlné a veľmi obľúbené u žien všetkých vekových kategórií, takže sa postupne prepracovali na jeden zo základných kúskov dámskeho šatníka a v mnohých prípadoch smelo konkurujú nohaviciam. Aby ste legíny nosili za každých okolností štýlovo, treba mať na pamäti, že nie všetko s nimi vyzerá úžasne, najmä ak nemáte figúru topmodelky a občas potrebujete čo-to elegantne zamaskovať.

Ako nenosiť legíny? Nerobte tieto chyby!
Ako nenosiť legíny? Nerobte tieto chyby! (zdroj: komerčný článok)

Niektorým kombináciam je lepšie sa vo vlastnom záujme vyhnúť, preto sme pre vás pripravili prehľad najčastejších legínových prešľapov. Takto legíny nenoste:

1. Nenoste legíny so športovou taškou

Ak nemáte namierené do fitness centra, k legínam si vezmite niečo viac sexy ako vak do posilňovne. Čo tak radšej štýlovú koženú crossbody kabelku? Pokojne aj nejaký drahší a luxusnejší kúsok, ktorý pozdvihne aj bežný outfit s legínami na vyššiu úroveň!

2. Neobliekajte si k legínam športovú bundu

Opäť raz platí, ak nejdete práve cvičiť, dodajte outfitu s legínami trošku ženskosti a šmrncu. Namiesto športovej bundy skúste džínsovú bundu a uvidíte, že celkový dojem bude niekoľkonásobne lepší. Stále budete mať pohodlný outfit, no bude pôsobiť oveľa sofistikovanejšie.

3. Tesný top s legínami nevyzerá najlepšie

Obtiahnuté legíny s obtiahnutým topom nie je taká svieža kombinácia ako legíny s voľnou košeľou na gombíky v oversize strihu. Obujte si štýlové čižmy a voľnočasový outfit ako z časopisu je okamžite na svete. Neveríte? Skúste si doma oba varianty porovnať a určite nám dáte za pravdu.

Priliehavé legíny vytvárajú pôsobivý kontrast k voľnejšiemu svetru, tunike alebo predĺženej košeli. Crop topy a vypasované topy sú vhodnou voľbou akurát tak do telocvične, alebo ak na tejto kombinácii predsa len trváte, oblečte si na crop top aspoň dlhšie sako, aby ste získali trochu serióznejší imidž.

4. Šaty alebo sukne sú k legínam tabu

Dobre si zapamätajte: kombinácia legín a šiat alebo sukne patrí do dôb minulých. Obrovským hitom bola najmä v osemdesiatych rokoch minulého storočia, dokonca aj okolo roku 2000 sa objavili tendencie oživit tento trend, ale dnes už sme všetci pochopili, že ak chceme niektoré partie prekryť, šikovnejšiu službu nám spraví oversize sveter alebo predĺžený kardigan.

5. Legíny a nadmerné šperky radšej nie

Ak si chcete k legínam vziať nejaké šperky, poobzerajte sa po decentnejších kúskoch v minimalistickom štýle a nepreháňajte to ani s množstvom ozdôb. Menej je v tomto prípade viac a striedmejší výber je vkusnejší. Neviete si bez šperkov predstaviť vyjsť z domu? K legínam sa hodia jemné, nenápadné kúsky, najmä ak máte oblečené športové legíny.

6. Žabky sa k legínam nehodia

Nie, jednoducho naozaj nie. Existuje predsa toľko iných možností, čo si k legínam obuť, od pohodlných tenisiek cez balerínky, mokasíny až po čižmy, či dokonca sandále. Čokoľvek, len nie žabky.

Teraz, keď už viete, čo k legínam radšej nenosiť, vám poradíme, kde nájdete skvelé kúsky v rôznych prevedeniach za výborné ceny. Vyberať môžete tu:
https://bolf.sk/slo_m_Damska-moda_Damske-nohavice_Damske-leginy-11155.html

Komerčný článok