Cvičenie doma? Naučte sa správne klikovať!

Móda, Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Kliky alebo kľuky nie sú len cvikom pre mužov, rovnako dobré a účinné sú aj pre ženy, a to aj keď nechcete mať svaly ako vrcholová športovkyňa. Vďaka nim posilňujete celý rad svalov na svojom tele. Naučte sa ich preto robiť správne!

Cvičenie doma? Naučte sa správne klikovať!
Cvičenie doma? Naučte sa správne klikovať!

Kliky alebo kľuky posilňujú brušné svaly, ramená a hruď. Začať môžete ležmo, avšak ak by ste prišli na chuť iným formám kľukov, máme niekoľko tipov: ak máte nablízku nízke schody, ruky položte na prvý schod a začnite klikovať. Druhou možnosťou je rovná podlaha, ktorá je najobľúbenejšia na kľuky. Treťou možnosťou môže byť kancelárske kreslo opreté o stenu, ruky položené na kresle a striedavo priťahujete najskôr jednu, potom druhú nohu. Na začiatok stačí menej kľukov, postupne číslo zvyšujte.

Všetko s mierou, takže ak s nimi len začínate, radšej ich robte po menej a postupne ich počet a intenzitu zvyšujte. Tieto jednoduché cviky posilňujú celý rad svalov, ako sú brušné svaly, ramená a hruď. Cvičte ich správne a začnite s nimi čo najskôr, vaše telo a zdravie to ocenia.

Odporúčame začať kľukovaním o stenu. Dlane vo výške hrudníka a odtláčajte sa od steny. Aj chlap po chvíli bude cítiť napätie a efektivitu cviku.