10-minútové cvičenie, ktorým spálite 100 kalórií

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Do telocvične a posilovne to nestíhate, napriek tomu chcete urobiť niečo záslužne pre svoje telo. Čo tak venovať krátkych 10 minút na nenáročným cvikom, vďaka ktorým spálite 100 kalórií a získate o 18% viac energie? Prezradíme vám, ako na to.

10-minútové cvičenie, ktorým spálite 100 kalórií
10-minútové cvičenie, ktorým spálite 100 kalórií

Začiatky nemusia nevyhnutne znamenať iba svalovicu a únavu. Inštrukcie sú pritom naozaj jednoduché a musíte si ich ihneď vyskúšať. Venujte jednu minútu a len tak bežte po schodoch hore a dolu, alebo bežte 1 minútu po rovnej ceste šprintom.

Následne urobte niekoľko výpadov vpred pravou nohou, vystriedajte ľavú nohu. Čupnite si a so vzpriameným chrbtom vstaňte. Všetko opakujte aspoň 4-krát. Ak nestíhate s dychom, medzi cvikmi si vyhraďte 30 sekundovú pauzu. To je celé, gratulujeme, práve ste spálili 100 kalórií a získate do dňa o 18% viac energie.

Aj keď si poviete, že predsa len 100 kalórií nie je veľa, no táto hodnota môže byť ako jeden olovrant alebo desiata a spáliť ich len za 10 minút je podľa nás perfektné. Stačí toto krátke cvičenie, ideálne na ráno, a získate o 18% viac energie do dňa.