6 cvikov na rozcvičku pred behaním

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Ak preferujete cvičiť doma pred behom, nasledujúce cviky by mohli byť pre vás inšpiráciou, ako sa dostatočne rozcvičiť pred behaním. Navyknite si na tieto zvyky a cvičte ich vždy chvíľu predtým, ako sa vyberiete behať. Vyvarujete sa tak prípadným zdravotným komplikáciám a bolestiam, ktoré môže absencia rozcvičky priniesť.

6 cvikov na rozcvičku pred behaním
6 cvikov na rozcvičku pred behaním (Zdroj: Unsplash.com)

1. Stojte rovno, ruky sú vystreté a najskôr prenášate váhu na ľavej strane tým, že ľavú nohu pokrčíte dozadu a pár sekúnd ostanete v tejto pozícii. To isté, ibaže s pravou stranou a pokrčenou pravou nohou vzadu pokračujete pre dokončenie cviku.

2. Opäť stojíme vzpriamene. Ruky sú pri tele a pravú nohu pokrčíme v kolene. Počas toho sa niekoľko ráz dotkneme pravou rukou ľavej nohy. Vymeníme ľavú nohu a pravou rukou sa dotýkame pravého chodidla.

3. Stojíme rovno a prenášame váhu výpadom pokrčených nôh v kolenách dopredu.

4. Ležíme na rovnom povrchu, ruky sú vedľa tela, nohy pokrčené. Vystierame ľavú nohu, pravá ostáva pokrčená. S pravidelným nádychom a výdychom opakujeme s oboma nohami.

5. Ležíme na rovnom povrchu, lakťom a pravou časťou vystretej nohy sa dotýkame zeme, ľavá ruka je pri tele na druhom boku. Pomaly zdvíhame celé telo. Na ľavej i pravej strane vydržíme približne 30 sekúnd.

6. Ležíme tvárou k zemi, s rukami za hlavou, chodidlá sa voľne dotýkajú zeme. Postupne, ako zdvíhame ruky za hlavou, zdvíhame súčasne chodidlá. Medzi každým cvikom si dajte krátku 15 alebo 20 sekundovú pauzu.