Čistite si pleť po kórejsky – alebo nový trend v starostlivosti o pleť

Tipy a rady

Počuli ste už termín glass skin? Doslova sklenená pleť je novinkou, ktorá k nám prišla z ázijských krajín, kde sa dáva do popredia predovšetkým čistá a žiarivá pleť s prirodzeným leskom. Ako to teda tie Kórejky robia, alebo ako takúto pleť dosiahnuť v realite?

Čistite si pleť po kórejsky – alebo nový trend v starostlivosti o pleť
(zdroj: unsplash.com)

Čistenie na druhú

Na to, v akom stave je naša pleť, má vplyv nemalé množstvo vnútorných a vonkajších faktorov. Významným činiteľom je, samozrejme, genetika, ktorá do veľkej miery ovplyvňuje základný typ pleti, teda či je pleť napríklad mastná, zmiešaná alebo suchá. Vplývať môže aj aktuálny zdravotný stav, starnutie, strava a celkový životný štýl. Asi väčšina žien túži po krásnej žiarivej pleti bez rôznych nedokonalostí. Pozrime sa teda na kórejské trendy, ktoré ženám z tejto krajiny k takejto pleti pomáhajú. Kórejčanky nedajú dopustiť na dvojfázové čistenie pleti. Veľmi dobre vedia, že pleť, ktorá je zbavená make-upu pomocou micelárnej vody alebo odličovacieho mlieka ešte nie je dokonale čistá a pripravená na aplikáciu ďalších prípravkov. Dôkladné vyčistenie pleti pri večernej starostlivosti zabezpečí až jemný, no zároveň dostatočne účinný čistiaci gél alebo pena.

Nezabúdajte na peeling a tonikum

Pri starostlivosti o pleť Kórejčanky nikdy nezabúdajú na pravidelnú exfoliáciu, čiže zbavovanie pleti odumretých čiastočiek. Ide samozrejme o peeling, ktorý je potrebné vybrať podľa typu pleti. Suchšie a citlivé typy pleti znesú len jemný peeling s drobnými čiastočkami, mastná pleť môže zvládnuť aj drsnejší peeling. Peelingy nie sú len mechanické, teda s obsahom abrazívnych čiastočiek. Dostupné sú aj chemické peelingy na domáce použitie, napríklad s AHA kyselinami. Tento krok v starostlivosti o pleť sa odporúča prevádzať v závislosti od typu pleti 1 až 3 razy týždenne. Nezabudnite ani na tonikum – to dokáže z pleti odstrániť prípadné posledné zvyšky nečistôt. No tento prípravok napomáha hlavne obnoviť rovnováhu pH pleti a podporí lepšie vstrebávanie ďalších prípravkov. Kórejský glass skin trend odporúča hydratačné toniká, ktoré pleť úžasne rozjasňujú, upokojujú a prispievajú k jej hydratácii.

Domáca masáž tiež dokáže zázraky

Starostlivosť o pleť by mala zahŕňať aj pravidelné používanie pleťových masiek, napríklad 1 až 2 razy týždenne. Masky sú rôzne, napríklad čistiace, rozjasňujúce, proti vráskam a mnohé iné. Kórejčanky používajú hlavne látkové hydratačné masky, ktorých účinok podporujú masážnym valčekom alebo gua sha kameňom. Takéto domáce masáže dokážu rovnako prispieť ku krásne rozžiarenej pleti. Zlepšujú mikrocirkuláciu a prekrvenie tkanív, čo zvyšuje prísun kyslíka a živín do pokožky. Celkovo rozjasňujú tón pleti a bojujú proti tmavým kruhom pod očami. Používate pri svojej skin care esenciu? Ak nie, tak to rozhodne napravte! Esenciu si netreba mýliť s pleťovým sérom, hoci rozdiel medzi nimi nie je až tak závratný. Esencie majú obdobné zloženie a účinky ako séra. Sú však menej koncentrované a zároveň sú navrhnuté tak, že molekuly účinných látok sa dostávajú hlbšie do pokožky. Na záver si ešte nezabudnite ošetriť aj očné okolie, nanášať si krém ráno aj večer a samozrejme, SPF faktor. Na dekolt, tvár a krk sa odporúča celoročne používať SPF 50.