Zdravie je ukryté v strave a v cvičení

Móda, Tipy a rady, Zdravie

Vedecké výskumy, lekárske odporúčania alebo precízne zostavené jedálenské menu v reštauráciách nám ukazujú, čo a ako správne robiť, čoho sa držať, aby sme sa cítili dobre vo svojom tele, neboli odkázané na radikálne diéty, nehladovali… Ako nájsť bilanciu medzi pracovným a voľným časom, tak, aby nás úplne nepohltil, a v neposlednom rade zlepšili život?

Zdravie je ukryté v strave a v cvičení
Zdravie je ukryté v strave a v cvičení

Viaceré „osvedčené rady“ ste niekde určite už počuli, ale nie sú vždy len na škodu, práve naopak. Pri dnešnom množstve informácií, ľahko môžeme prehliadnúť tie cenné rady, ktoré skutočne treba poznať a držať sa ich. Hlavne nezamieňajme si ich za tie nesprávne. Človek je tvor pohodlný, a čo nemusí, to neurobí, avšak najlepší pre zdravie je práve pohyb v kombinácii so zdravou a vyváženou stravou. Vyvážená strava je taká, ktorá obsahuje dostatočné množstvo potrebných živín, látok, minerálov a vitamínov, ktoré sú pre naše telo denne tak dôležité a nevyhnutné.

Niekde je uvádzaný ako základ spánok. Ten je taktiež dôležitý a nevyhnutný. Denne by sme mali spať 8 hodín, čo je ideálne. Nenahradzujte čas na spánok inými aktivitami, napríklad na úkor cvičenia. Začnite práve dostatkom spánku, až potom robte ďalšie kroky pre vaše zdravie.