Ako otestovať a zlepšiť postoj tela

Sex a vzťahy, Tipy a rady, Zdravie

Zdravie je na nezaplatenie a často to nie je o peniazoch, ako skôr o správnej prevencii, životospráve, stravovaní a o dostatku pohybu. Zistite, či máte správny postoj tela. Poradíme aj to, ako si ho zlepšiť pomocou jednoduchého cviku.

Ako otestovať a zlepšiť postoj tela
Ako otestovať a zlepšiť postoj tela

Cvik na zlepšenie postoja tela

Stojte vzpriamene, zdvihnite ľavé koleno a prisuňte ho k ľavému stehnu. Rukami držte ľavé koleno, dovtedy kým vydržíte. To isté urobte s pravým kolenom. Tento test je rovno skvelým cvikom, ako zlepšiť svoj postoj tela. Ak nedokážete koleno držať na mieste najmenej 20 sekúnd, vaša rovnováha je oslabená buď zlým držaním tela alebo nedostatkom svalov. Ak chcete postoj tela zlepšiť, cvik opakujte 3-krát do dňa.

Nesprávny postoj tela môže mať viaceré negatívne vplyvy na vaše zdravie, ako sú problémy s chrbticou, ale taktiež sa môže jednať aj o ďalšie zdravotné obťiaže. Neignorujte nesprávny postoj tela a zlepšite ho správnym cvičením.

Ako sme začali už v úvode, zdravie je na nezaplatenie a často to nie je o peniazoch, ako skôr o správnej prevencii, životospráve, stravovaní a o dostatku pohybu.