Rýchla pedikúra ako od profesionála? Rady a tipy

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

V lete nosíme väčšinou otvorenú obuv, či už sandálky, žabky alebo lodičky s otvorenou špičkou. Žiadna z nás ale nechce mať v takýchto topánkach dlhé a neupravené nechty na nohách. Čo vám stačí na rýchlu pedikúru, ktorú zvládnete aj v pohodlí domova?

Rýchla pedikúra ako od profesionála? Rady a tipy
Rýchla pedikúra ako od profesionála? Rady a tipy (Foto: unsplash.com)

Domáca pedikúra v piatich krokoch

Na pedikúru ako od profesionála nepotrebujete nejaké drahé prípravky ani nástroje, jednoducho využite to, čo máte doma. Začnite teda kúpeľom nôh v horúcej vode. Kúpeľ by mal trvať približne 10 – 15 minút. V druhom kroku nasleduje obrusovanie odumretej kože, ktoré je asi najzásadnejším krokom v celej pedikúre. Na stvrdnutú pokožku je ideálna pemza alebo špeciálny skalpel. Najviac pozornosti venujte pätám a oblasti pod palcom. Nezabúdajte na detaily, čo nemáte doma, môžete objednať online. Napríklad využite akcie a BenuLekáreň kupóny.

Ďalším krokom je píling, ktorý obrusovanie nôh dotiahne do dokonalosti a vaše chodidlá budú mäkučké a hladké. Obrúsené miesta je potrebné niečím uzavrieť a práve na to je píling najlepšou voľbou. Predposledný krok pri domácej pedikúre – nechty. Tie urobia celkový dojem nôh veľmi upravený. Odstráňte z nich starý lak/gél, ostrihajte si ich a aj prebytočnú kožičku okolo. A posledným krokom je krémovanie. Ak ste si robili pedikúru večer, ideálne je dať si väčšie množstvo krému ako zábal na nohy a na to si dať froté ponožky. A máte hotovo!

Nebojte sa investovať do kvalitnej pedikúry. Vhodným riešením môžu byť súpravy na pedikúru, ktoré ponúkaj aj online lekárne. Pri nákupe môžete uplatniť aj kupóny na zľavy k nákupu. Obľúbený je DrMax zľavový kód, pilulka kupóny, pre benulekaren, mojalekaren a mnohé ďalšie.