Pre všetky milovníčky módy – ako si navrhnúť a zariadiť štýlový šatník?

Móda, Tipy a rady, Voľný čas

Ak máte rada oblečenie a módu, tak ste asi neraz túžili po veľkom, priestrannom a modernom šatníku. Určite by v ňom nemali chýbať šikovné úložné priestory, zrkadlá, presvetlený by mal byť francúzskymi oknami a nemali by tam chýbať ani zamatové závesy. Ak máte dostatok priestoru, tak sa tento sen môže jednoducho stať realitou! V tomto článku nájdete návod na to, ako si vysnívaný šatník svojpomocne navrhnúť, nájsť si v obchode konkrétne kusy nábytku a potom to tam všetko zariadiť. Tak poďme na to!

Pre všetky milovníčky módy – ako si navrhnúť a zariadiť štýlový šatník? (Foto: pixabay.com)

Navrhovanie šatníka a hľadanie inšpirácie

Pretým, než začnete do šatníka čokoľvek nakupovať, tak by ste si mali stanoviť viacero vecí. V prvom rade je to rozpočet – hlavne na základe toho potom môžete vyberať jednotlivé kúsky aj do vášho návrhu a určí vám, do ktorých obchodov by ste sa mali pozerať. Dôležité je rátať aj s nákladmi navyše a určiť si rezervu peňazí, ak by sa nejaká suma navýšila. Ďalej je potrebné stanoviť si konkrétny štýl, v ktorom má byť šatník zariadený. Má to byť retro štýl, kde budú klasické hnedé skrine a vyšívané záclony? Alebo luxusný, no zároveň jednoduchý štýl?

Keď už máte tieto dve veci stanovené, tak sa môžete pustiť do konkrétneho návrhu. Na to vám bude úplne stačiť obrázkový editor, pracujte s tým, čo už máte. Potom si stiahnite obrázky nábytku a doplnkov z webu, všetko to pekne poskladajte a hotovo! Jednoduchý návrh je na svete. Aby ste ho mali prehľadnejší, tak si potom k jednotlivým produktom napíšte cenu a obchod, kde ich nájdete.

Pre všetky milovníčky módy – ako si navrhnúť a zariadiť štýlový šatník? (Foto: unsplash.com)

Zariaďovanie šatníka

Tak, návrh už máme a môžeme sa pustiť do nakupovania a zariaďovania. Na čo veľa ľudí zabúda, tak je dôležitosť podkladu – podlaha a steny. Tie by mali byť čo najviac neutrálne. Predsa len, je lepšie sa vyblázniť na doplnkoch a ak budete mať otvorené úložné systémy, tak hlavnú úlohu bude zohrávať práve oblečenie. Keď už máte podklad pripravený, tak sa pustite do skríň a doplnkov. Keď už budete do šatníka ukladať oblečenie, tak je dobré rovno si ho aj zorganizovať. Či už podľa farieb, účelu alebo druhu (svetre, košele, tričká…). A hotovo! Váš vysnívaný šatník je na svete a vás bude baviť móda viac ako kedykoľvek predtým.