Ako a podľa čoho vyberať zlatú retiazku?

Móda

Rozhodli ste sa, že si za odmenu kúpite zlatú retiazku, ktorá vám bude vždy pri pohľade do zrkadla robiť radosť? Alebo hľadáte pre svojho priateľa či rodinného známeho vhodný darček? V tom prípade ste na správnom mieste, pretože práve dnes sa pozrieme na to, ktoré faktory ovplyvňujú výber týchto veľmi obľúbených šperkov.

Ako a podľa čoho vyberať zlatú retiazku
Ako a podľa čoho vyberať zlatú retiazku (zdroj: unsplash.com)

Všeobecné rady pri výbere šperkov

Šperky by ste mali vyberať v prvom rade podľa štýlu oblečenia, s ktorým ich budete nosiť, a až potom – podľa prevedenia a veľkosti. Dôležitú úlohu zohráva aj farba, čo znamená, že jeden z odtieňov, ktorý je prítomný v dekorácii šperku, by mal byť aj na šatách.

Materiál a typ retiazky

Retiazka je symbolom akéhosi puta, ktorého význam a silu umocňuje aj materiál a hrúbka drôtu, z ktorého sa vyrába. Napriek tomu, že pri jej výbere nerozhoduje ani pohlavie, predsa len sa jemnosť krásnej zlatej retiazky podpisuje nielen na jej cene, ale aj vhodnosti pre konkrétneho človeka.

Čím hrubšia, tým pevnejšia a vhodnejšia pre mužské pokolenie. Nám ženám sa predsa viac hodí jemnejšia retiazka s originálnym zlatým príveskom.

Veľkosť a prevedenie retiazky

Ak sa rozhodujete pre samostatnú retiazku bez príveskov, nemusíte vyberať medzi zbytočne dlhými modelmi, samozrejme, je dôležité, aby vám pri nosení zas menší rozmer nespôsoboval diskomfort. Optimálne preto je šperk si vždy radšej vyskúšať, prípadne všímať rozmery.

Ak bude súčasťou tohto šperku aj originálny zlatý prívesok, retiazka môže byť jednoduchšia, no zároveň pevná, aby tento doplnok udržala.

Veľmi dôležité je aj zapínanie šperku, ktoré by malo byť bezpečné, pevné a zároveň jednoduché. Čím viac do šperku investujete, tým by mali byť jeho vlastnosti lepšie. U retiazok si všímajte aj rýdzosť kovu, typ a ďalšie iné dôležité vlastnosti. Pri dodržaní všetkých týchto dôležitých pravidiel bude vaša spokojnosť s týmto šperkom maximálna a dlhodobá.

Text: PR