Odolajte lahodne vyzerajúcim jedlám

Sex a vzťahy, Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Krásne naservírované jedlá s farebnou polevou či chutne vyzerajúcou plnkou nemusia byť zďaleka také, ako vyzerajú. Hlavne nie tak zdravé, plné živín, vitamínov a minerálov, ktoré sú tak potrebné v našom každodennom jedálničku. Odolajte lahodne vyzerajúcim jedlám a jedzte zdravšie.

Odolajte lahodne vyzerajúcim jedlám
Odolajte lahodne vyzerajúcim jedlám

Obal predáva a zriaďovatelia gastronomických zariadení to veľmi dobre vedia a využívajú vo svoj prospech. Na veľkom tanieri leží lahodne vyzerajúci banán poliaty čokoládovou polevou, na vrchu lístok mäty. Za pastvu pre oči a chudobu pre žalúdok zaplatíte viac, ako by ste si kúpili kilo banánov, čokoládu na varenie a lístok mäty z čaju. Značka „domáce jedlo“ často zavádza už svojím názvom, pretože ak sa zmrazené bryndzové pirohy poliate maslom titulujú za domáce jedlo, zjavne nemáme jasno v domácej kuchyni.

Základom je zdravá a vyvážená strava. Máme na mysli stravu, ktorá obsahuje dostatok živín, minerálov, vitamínov a ďalších látok, ktoré by sme mali denne prijať, ideálne práve výživnou stravou. Vyvarujte sa nezdravým jedlám, aj keď vyzerajú viac ako dobre.