3 rady starých materí pre domácu liečbu

Tipy a rady, Voľný čas, Zdravie

Naše starké často poznajú množstvo domácich receptov na liečbu doma. Niektoré na možno prídu úsmevné, no verte neverte, mnohé z nich často fungujú lepšie, ako lieky z lekárne. My sme dnes pre vás vybrali 3 rady starých materí pre domácu liečbu rôznych chorôb.

3 rady starých materí pre domácu liečbu
3 rady starých materí pre domácu liečbu

Pálenie záhy

Jednoduché, ale za to však účinné. Stačí pred jedlom žuvať sladké drievko, ktoré obsahuje látky podporujúce trávenie a správnu hladinu žalúdočných štiav.

Bolesti chrbta

Často veľmi dobre pomáha konský gél alebo vyhrievacie vankúšiky, ktoré zmierňujú bolesť. Tieto sa dajú bežné kúpiť. Možnou alternatívou je jelení loj.

Nachladnutie a chrípka

Tymianový čaj obsahuje látky spriechodňujúce priedušky a umožňuje ľahšie vykašliavanie. Do čajového sitka naberte 1 lyžičku sušeného tymianu, nechajte v horúcej vode lúhovať 3 až 5 minút. Podávajte s medom.

Celkovo med je pre naše zdravie a telo veľmi prospešný, okrem toho je to prírodný produkt. Podobne sa dá nájsť aj veľa ďalších prospešných prírodných receptov a produktov, ktoré nám k lepšiemu zdraviu a prípadnej liečbe vedia často pomôcť oveľa lepšie, ako lieky z lekárne.