O čom hovoria vzácne kamene?

Móda

Každá vec, ktorá nás obklopuje má vo svojej podstate určitú energiu. Keďže sa v niektorých prípadoch nedá zachytiť a spozorovať voľným okom, nevieme sa jej vyvarovať, vyhnúť a ubrániť. Druhy takýchto energií sú rôzne a na každého z nás môžu pôsobiť inak.

O čom hovoria vzácne kamene?
O čom hovoria vzácne kamene?

Dar prírody
Ženy si s obľubou zdobia svoj dekolt, ruky a zápästia šperkami z dielne najrôznejších návrhárov. Vybrať si náhrdelník môžu už aj v internetovom e-shope, kde je ponuka a škála naozaj široká. Lenže aj pri kúpe takýchto estetických doplnkov si môžete doniesť domov kúsok energie, ktorá môže byť v mnohých prípadoch aj liečivá.

Drahé a vzácne kamene, ktoré sú vsadené do brošne, prsteňa a náušníc sú väčšinou produktom prírody. Tá má sama o sebe nesmiernu moc, ktorá zostane aj vo vašich šperkoch. Preto si pred ich kúpou urobte malý prieskum a zistite potrebné informácie o ich sile.

Ametyst
Kameň, ktorý je veľmi dobre známy svojou sýto fialovou farbou. Bol použitý vo viacerých korunovačných klenotoch. Má v sebe obrovskú liečivú silu, podporuje komunikáciu, ktorá sa vám zíde pri písaní esejí, náročných seminárnych prác a určitých prejavoch. Pred dôležitým rozhovorom a prezentáciou sa odporúča jeho umiestnenie pod vankúš alebo v nosení náušníc. Prikladá sa aj na brucho, v oblasti žalúdku. Podobne ako pestrec dokáže detoxikovať celý organizmus a najmä tráviaci trakt a pečeň.

Akvamarín
Vibrácie a energia tohto kameňa pôsobia chladivým účinkom, podobným vode. Akvamarín stimuluje tvorivé vyjadrovanie. Odporúča sa jeho nosenie v oblasti krku a rúk. Má upokojujúce účinky, zmierňuje agresívne správanie. Mnohých ľudí môže povzbudiť k odvahe, pretože zaháňa strach.

Krištáľ
Sa tiež používa ako meditatívny kameň. Uvádza sa, že posilňuje psychické schopnosti človeka, dodáva pozitívnu energiu a tú zlú naopak ničí. V preklade znamená ľad preto ho aj v minulosti považovali za ľad, ktorý stvorili Bohovia.

Nezabudnite sa o takéto kamene aj dobre postarať a sem tam ich očistiť. Niektoré na to potrebujú čistú vodu a iným prospeje slnečná energia.

Text a foto: PR