Pozor na skrytú soľ v strave

Móda, Tipy a rady, Zdravie

Znížte riziko zdravotných problémov a pozor na skrytú soľ v strave. Pozor na skrytú soľ v rôznych jedlách a pokrmov. Držte sa maximálneho odporúčaného denného príjmu soli a vyvarujte sa tak zdravotným problémom a ťažkostiam.

Pozor na skrytú soľ v strave
Pozor na skrytú soľ v strave

Balené polotovary a hotové jedlá prekračujú povolené dávky soli jedna radosť. Odporúčaná denná dávka soli je 15 gramov v príjme jedlách pre dospelého človeka. Zamerajte sa na potraviny, ktoré majú približne polovicu soli a polovicu iných kalórií. Vyhýbať sa soli je nesprávnym krokom, pretože pri nízkej hladine soli v organizme začne telo štrajkovať a dostavia sa zdravotné problémy.

Tým, že si dáte pozor na skrytú soľ v strave a dosiahnete zníženie vysokého príjmu soli v strave, získate viaceré zdravotné výhody. Znížte riziko zdravotných problémov a pozor na skrytú soľ v strave. Pozor na skrytú soľ v rôznych jedlách a pokrmov.

Aj tu platí, že všetko treba užívať s mierou, preto aj so soľou opatrne a len v odporúčaných dávkach si telo vytvorí dostatočnú zásobu látok, aby mohlo bezproblémovo fungovať a vyvarujte sa tak zdravotným problémom a ťažkostiam. Záverom myslite na to, že odporúčaná denná dávka soli je 15 gramov v príjme jedlách pre dospelého človeka.