Batožina dovolenkára: Koľko vecí si môžete so sebou vziať?

Tipy a rady

Vybrať sa len tak na dovolenku nie je jednoduché a veľmi často je celá príprava na ňu značným stresom. Aby ste sa tomu vyhli, mali by ste si niektoré veci pripraviť už dopredu a nespoliehať sa na to, že v priebehu posledného týždňa všetko zvládnete. Predsa len sa môže vyskytnúť nejaká nepríjemná udalosť, ktorú vďaka dostatočnému času a predstihu môžete veľmi rýchlo vyriešiť.

Batožina dovolenkára Koľko vecí si môžete so sebou vziať

Začnite s prípravou na výber batožiny

Samozrejme, že posledná kúpa push up podprsenky toho miesta ani váhy príliš veľa nezaberie, no s pridávaním každého kúsku oblečenia sa to celkom rýchlo začne meniť, čo môže byť najmä v prípade žien dosť náročné. Nutné dávať pozor na váhu a výber kufrov je aj z toho dôvodu, že do lietadla si nemôžete vziať úplne všetko, pretože vás môže obmedzovať hmotnosť batožiny.

Aké limity existujú pre cestujúcich, ktorí sa prepravujú lietadlom

Každá prepravná spoločnosť tohto druhu má svoje špeciálne podmienky, ktoré stanovujú počet kusov konkrétnej batožiny a samozrejme jej váhu. Asi každý už veľmi dobre vie, že k sebe do lietadla sa neberie všetka batožina, môže to byť len tá príručná a aj tam existujú obmedzenia. Veci, ktoré akútne nepotrebujete, si preto musíte rozdeliť do dvoch typov batožín.

príručná batožina – je tá, ktorú môžete mať po celý čas letu pri sebe v lietadle, z tohto dôvodu je jej veľkosť a hmotnosť viac obmedzená. Hmotnosť od 5 do 10 kg + určené rozmery v závislosti od leteckej spoločnosti

podaná batožina – je tá, do ktorej môžete umiestniť potrebné veci a oblečenie na dovolenku, odovzdáva sa pri chceck in-e a ide do batožinového priestoru lietadla , počas letu nebudete mať k nej prístup. Od 15 do 20 kg za príplatok + rozmery, tiež v závislosti od spoločnosti

Do tejto batožiny si môžete vziať erotické body, potrebnú obuv, všetku kozmetiku a iné veci osobnej potreby. Prechádza špeciálnou kontrolou a skenerom, čo je nakoniec dôležité aj pre vašu bezpečnosť.

Neberte si toho zbytočne veľa

Všetko ostatné si môžete dokúpiť priamo v dovolenkovej destinácii a tiež musíte myslieť na miesto pre suveníry, ktoré si určite plánujete zakúpiť. Ak budete mať počas letu chuť na BIO čokoládu, po kontrole si môžete prejsť obchody, ktoré sú na viacerých letiskách a zaobstarať si presne všetko podľa chuti.

Text: PR
Foto: unsplash.com