Prečo sa budíme uprostred noci zo spánku

Tipy a rady, Zdravie

Konečne! Nemôžeme zaspať a dostaví sa tak želaný spánok, ale niečo tu nehrá – zobudíte sa uprostred noci a ťažko sa vám opäť zaspáva. Dôvodov môže byť hneď niekoľko – je možné, že ste to prehnali s kofeínom, príliš veľa uvažujete alebo na vás doľahla únava pracovného dňa. Pozrieme sa na to bližšie.

Prečo sa budíme uprostred noci zo spánku
Prečo sa budíme uprostred noci zo spánku (Foto: unsplash.com)

Medzi 23:00 – 01:00 v noci

Žlčník o takomto čase odvádza z tela nahromadené toxické látky. Pravdepodobne prežívate duševné sklamanie spôsobené vaším blízkym okolím alebo rodinou. Zablokované prúdenie energie poludníka spôsobuje zvýšené posudzovanie seba samého a ľudí okolo vás. Zmáhate sa trápením. Naučte sa skutočne a štedro odpúšťať, prijmite seba samého a oslobodíte sa od starostí, ktoré viac nebudú trápiť.

Medzi 01:00 – 03:00 v noci

Pečeň si najúčinnejšie plní svoju úlohu a pomáha krvi pretekať z tenkého čreva až do srdca. Vnútorná negatívna energia yang sa derie na povrch s pocitmi úzkosti, hnevu, zlosti a viny. Pokúste sa povzniesť nad nepriaznivou situáciou, v ktorej ste sa ocitli.

Všetko je iba dočasné, preto nehádžte flintu do žita. Nájdite riešenia na problémy, hoci niektoré problémy si vyžadujú dlhodobé riešenia. Nevzdávajte to so sebou a neupadajte na duchu. Pozitívnu yin energiu podporíte, ak počas dňa budete konzumovať viac ovocia, ktoré spôsobuje pocit chladu – grapefruity, pomaranče, mandarínky, citrón a iné.