Výhody rodinného lekára pre vaše zdravie

Sex a vzťahy, Voľný čas, Zdravie

Ten pocit, keď lekár pozná našu rodinu, vie viac o našom živote ako cudzí a nezainteresovaný lekár, je na nezaplatenie. Potrebujeme ísť za odborníkom, ktorý je profesionál s ľudskou tvárou. V takom prípade pre nás nebude ambulancia alebo nemocnica miestom, ktorému by sme sa vyhýbali.

Výhody rodinného lekára pre vaše zdravie
Výhody rodinného lekára pre vaše zdravie

Rodinný lekár alebo spoločný lekár pre viacerých členov rodiny alebo domácnosti má viacero výhod. Pozná rôzne rodinné anamnézy a diagnózy, taktiež aj jednotlivých členov rodiny alebo domácnosti. Vďaka tomu to vie zohľadniť pri stanovení rôznych liečebných metód a postupov. Často krát sú rôzne lekárske úkony prínosnejšie pre naše zdravie, ako ďalšie širokospektrálne antibiotiká, ktoré predpisuje množstvo lekárov aj na obyčajné prechladnutie. To je chyba.

Tento rodinný lekár tak vždy bude vedieť rýchlejšie a lepšie určiť správnu diagnózu a nastaviť potrebnú liečbu. Vyhnite sa návštevám rôznych lekárov, konzultujte a prenechávajte všetky vyšetreania najlepšie u rovnakých lekároch. Sami pocítite ten rozdiel, a to najmä v prístupe lekára, ktorý sa takto k vám bude správať „familiárnejšie“. Ľudkský prístup lekára je dôležitý pre celý proces liečenia. Predstavuje dôležitý psychologický faktor, ktorý by sme nemali podceniť.