Na výlet so športovým kočíkom

Tipy a rady, Voľný čas

Nerady so svojím dieťatkom sedíte stále doma? Materská dovolenka sa predsa dá užiť aj plnohodnotnejším spôsobom, a tak stereotyp nemá šancu. Stačí „naštartovať“ detský kočík a každý deň môžete spolu s dieťatkom zažiť nádherné dobrodružstvá.

Na výlet so športovým kočíkom (Foto: kociky.sk)

Detský kočík by vás nemal obmedzovať

To, že ste na materskej, vám nemusí pripomínať väzenie. A hoci sa často posmešne vraví, že odvážna matka je tá, ktorá so svojimi deťmi vyjde na verejnosť, určite by ste sa toho nemali zľaknúť. Každý vie, aké sú deti. Hlučné, občas plačú a kričia, ale stále sú tak veľmi rozkošné, že by ste im zniesli aj modré z neba. Začať môžete napríklad výberom kvalitného detského kočíka, s ktorým bude radosť chodiť na prechádzky. Približne v období 6 mesiacov sa hlboká vanička mení na športovú nadstavbu kočíka, príp. golfovým kočíkom. Rozdiel medzi športovým a golfovým kočíkom je iba v tvare rukoväte. Zatiaľ čo športové kočíky majú rukoväť v celosti, golfový kočík má dve samostatné rukoväte, pre každú ruku zvlášť. Samy si vyberiete, ktorý spôsob ovládania kočíka je vám pohodlnejší. Zárukou pohodlnej manipulácie s detským kočíkom sú však najmä kolesá. Otočné predné kolesá vám umožnia ľahšie zdolať akýkoľvek terén i jednou rukou a dieťatko v ňom dokážete rýchlo uspať i na malom priestore. Ďalšou výhodou športových alebo golfových kočíkov je to, že zaberajú podstatne menej miesta ako tie hlboké, a často sa dajú jednou rukou zložiť a odložiť na miesto, kde budú menej zavadzať. Rovnako vás bude zaujímať aj ich hmotnosť a odolnosť konštrukcie. Zdalo by sa, že odolné nemôže byť ľahké a dobre prenosné, avšak technológie napredujú. Detský kočík bez ťažkostí naložíte aj do kufra menšieho auta, príp. ho vynesiete po schodoch, zatiaľ čo v druhej ruke ponesiete dieťa.

Výhody športových a golfových kočíkov

Súčasné detské kočíky sú natoľko prepracované, že vás neodradia ani od nepriaznivého počasia. Obsahujú striešky, ktoré často možno stiahnuť až tak, že je dieťa z každej strany chránené ako pred dažďom, tak i pred silným slnkom alebo vetrom. Ďalšími pomocníkmi sú aj odolné pršiplášte na detské kočíky alebo sieťky proti hmyzu. Noste ich vždy so sebou v priestranných košíkoch pod kočíkmi alebo v taške, tak ako aj hygienické potreby, stravu a hračky pre dieťatko. Nebojte sa si so svojimi maličkými vyraziť do ulíc aj na celý deň, v športovom kočíku budú mať dostatok priestoru aj na to, aby si v čase obeda pohodlne pospali, zatiaľ čo vy budete obedovať pod holým nebom alebo niekde v reštaurácii s priateľkami. Nastaviteľné opierky chrbta a bezpečnostné pásy, príp. madlá sa dajú upraviť tak, aby sa dieťatko komfortne vystrelo alebo otočilo pri spánku na bok, no zároveň z kočíka nevypadlo. Na navrhovanie dizajnu detských kočíkov sú často oslovovaní poprední svetoví dizajnéri, preto sa nehodno čudovať, že niektoré kúsky sú hotovým umeleckým dielom, s ktorým je mamička na ulici neprehliadnuteľná.

Text: PR