Pečiete na Vianoce? Máme pre vás osvedčené rady

Tipy a rady

Vianoce sú jedným z najkrajších období roka. Nejedná gazdinka však pokoj pred Vianocami neprežíva. Veľa práce pri príprave cukroviniek a jedál nemôže ostať bez povšimnutia. Pečenie však nemusí byť otravné a zdĺhavé. Stačí len použiť správne formičky, ktoré vám značne zjednodušia pečenie.

Pečiete na Vianoce? Máme pre vás osvedčené rady
Pečiete na Vianoce? Máme pre vás osvedčené rady (Foto: eshop.tescoma.sk)

Chcete mať pečené rohlíčky jeden ako druhý? Jednoducho vyklápať a neriešiť už žiadne prilepené cesto na plechu? Jednou z možností sú silikónové formičky na koláčiky. Už nebudete musieť formičky zdĺhavo vymasťovať a vysypávať múkou. To vám ušetrí neuveriteľné množstvo času. Tieto formičky sú spoľahlivé a zaručene sa vám v nich cesto nikdy neprilepí. Vyklápanie nikdy nebolo jednoduchšie. Samozrejmosťou je zdravotná nezávadnosť. Po použití stačí len jednoducho opláchnuť pod tečúcou vodou a môžete zvesela pokračovať ďalej v pečení.

Formy na pečenie však nemusia byť len klasických a otrepaných tvarov. Buďte originálna a skúste oživiť napríklad bábovku iným, krajším a zaujímavejším tvarom. Klasická torta tiež nemusí byť len zásadne okrúhla. Vianočné pečenie vás bude oveľa viac baviť, keď budete so svojim výtvorom spokojná.

Pečiete na Vianoce? Máme pre vás osvedčené rady
Pečiete na Vianoce? Máme pre vás osvedčené rady (Foto: eshop.tescoma.sk)

Každá z nás pozná určite rôzne rady, čo robiť v prípade zrazeného krému, lepenia cesta či ako „zakamuflovať“ nerovný povrch koláča. Aj napriek tomu, že nám moderná doba prináša čoraz viac elektrických, ale aj iných pomocníkov. Netreba zabúdať ani na ďalšie z osvedčených rád. Všetky použité ingrediencie by mali byť izbovej teploty. Spravidla sa najskôr zmiešajú suché prísady a následne pridávame tie tekuté.

Naše babičky dokonca formičky zásadne neumývali pretože sa cesto na umytú formičku nalepilo. Našťastie tieto časy skončili a dokonca aj otravné vymasťovanie formičiek je už minulosťou. Ocení to zaiste nejedna z nás.

Text: PR